Press "Enter" to skip to content

Chroń swojego zwierzaka przed kleszczami i pchłami przy użyciu specjalnej obroży

Kot lub pies to najchętniej wybierani oraz w najwyższym stopniu hołubieni pupile.

obroża przeciw pchłom i kleszczom

Dzięki swojej mądrości emocjonalnej i emanującemu wyraźnie od nich urokowimogą zdobyć sympatię bez mała każdego. Eksperymenty naukowców dawno już udowodniły, że dzieci chowane wraz ze zwierzętami dużo efektywniej działają w świecie społecznym, są bardziej wrażliwe na krzywdę innych i bardziej odpowiednio potrafią zdradzać własne emocje. Rozważając zaopiekowanie się albo kupno z przetestowanej hodowli psa albo sprowadzeniu do domu kota, wskazane jest pamiętać o takim znaczącym elemencie jak obroża przeciw pchłom i kleszczom. Zaleca się, by był on dopasowany przede wszystkim do zwierzaków małych, młodych wiekowo, bo one są najłatwiejszym celem dla różnego rodzaju insektów, ale nie można ignorować tego, iż większe zwierzęta także wymagają obrony. Koty przebywające przez większą część życia w domu są słabiej podatne na ataki, jednakże te wychodzące na dwór stają już w możliwości zagrożenia. Psy zazwyczaj przebywają dużo czasu poza przestrzenią domową, tym samym odpowiednio jest kupić takie rzeczy jak obroże przeciw kleszczom oraz obroże przeciw pchłom i kleszczom naraz. Różnego wariantu profilaktyczne obroże wypełniają dodatkowo często funkcję roztoczobójczą i odstraszającą. Pożądane byłoby rozważyć to, żeby były one również odporne na wodę.
Przeciętny termin działania tego rodzaju obroży to u niewielkich pupili od z grubsza czterech do ośmiu miesięcy, po upływie tego okresu trzeba pomyśleć o nowej. Przed początkowym użyciem i założeniem jej na kark psa bądź kota powinno się usunąć obecne już na ciele pupila kleszcze. Od momentu włożenia obroży powinno upłynąć przeważnie czterdzieści osiem godzin, czyli dwie doby, by zaczęła ona działać i skutecznie odwodzić od zwierzęcia pasożyty.

Należy wiedzieć, że ów obiekt powinien być przystosowany do wagi domowego czworonoga, co jest rzeczą podstawową. Tak aby zwierzęta oraz ich posiadacze byli bezpieczni, trzeba zwrócić rzetelnie uwagę na tę kwestię.